Атлетико (Мадрид) спечели без проблеми домакинството си на Леганес с 2:0 в мач от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион. "Дюшекчиите" започнаха агресивно и след четвърт час игра получиха дузпа, която обаче Антоан Гризман пропусна. Все пак Фернандо Торес излезе най-съобразителен в ситуацията и довкара топката в мрежата за 1:0.

Отново Хлапето в 51-ата минута реши всичко, разписвайки се за крайното 2:0. Това беше исторически момент за Атлетико. 32-годишният Торес стана автор за гол №4500 за тима в Примера дивисион. Столичани са четвъртият клуб в Испания след Реал (Мадрид), Барселона и Атлетико, който може да се похвали с подобно постижение.

С успеха Атлетико вече има 39 точки и е на 4-ото място във временното класиране. Лидерът Реал (Мадрид) има 46. Новакът Леганес е 17-и с 18 т.