Атлетико (Мадрид) победи Ливърпул с 2:1 в контрола, която се игра на препълнения стадион “Анфилд”. В 15-ата минута Серхио Агуеро се възползва от отлично центриране на Антонио Лопес и с глава откри резултата. В 33-ата минута Симао пусна с пета към Диего Форлан и той с премерен удар не остави шансове на Пепе Рейна за 2:0. в 81-ата минута Лукаш Лейва вкара почетното попадение за домакините.

Един от най-опитните в състава на Ливърпул Джейми Карагър получи контузия още в началото на мача и бе заменен принудително в 16-ата минута./БЛИЦ

Ливърпул – Атлетико (Мадрид) 1:2
0:1 Агуеро (15), 0:2 Форлан (33), 1:2 Лукаш (81)