Атлетико (Мадрид) се възползва от шанса си и се доближи да две точки от лидерите в класирането на Примера дивисион, след като в мач от 8 кръг се наложи с 2:0 над Реал Сосиедад като гост. Домакините завършиха мача с двама души по-малко.

Антоан Гризман откри резултата в девета минута след самостоятелен пробив от центъра на терена, при който надбяга трима защитници и копна топката над вратаря Херонимо Руй.

Диего Рейес от Реал Сосиедад получи червен картон минута преди края на редовното време, след като за две минути си „изработи“ два жълти картона. Яник Ферейра гарантира победата на „дюшекчиите“ с попадението си в първата минута на добавеното време, а малко след това и Жонатас от домакините получи червен картон за неспортсменско поведение.

С този успех Атлетико (Мадрид) излезе на четвърто място с 16 точки, на две зад Реал (Мадрид), Селта и Барселона. Реал Сосиедад е 16-и с шест точки и няма победа вече трети пореден мач.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ
17.10.15
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Леванте 3:0
1:0 Марсело (27), 2:0 Кристиано Роналдо (30), 3:0 Хесе (81)
17.10.15
19:15 ч.
Ейбар - Севиля 1:1
1:0 Борха Бастон (8), 1:1 Кевин Гамейро (71)
17.10.15
21:30 ч.
Барселона - Райо Валекано 5:1
0:1 Хари Гера (15), 1:1 Неймар (22-дузпа), 2:1 Неймар (32-дузпа), 3:1 Неймар (69), 4:1 Неймар (70), 5:1 Луис Суарес (77), 5:2 Хосабед Санчес (86)
17.10.15
23:00 ч.
Валенсия - Малага 3:0
1:0 Шарл (19-автогол), 2:0 Андре Гомеш (33), 3:0 Дани Парехо (88)
17.10.15
23:00 ч.
Бетис - Еспаньол 1:3
0:1 Енцо Роко (4), 0:2 Фелипе Кайседо (51), 0:3 Виктор Санчес (55), 1:3 Винченцо Ренела (89)
18.10.15
13:00 ч.
Виляреал - Селта 1:2
0:1 Фабиан Ореяна (41), 1:1 Денис Суарес (67), 1:2 Нолито (90)
18.10.15
17:00 ч.
Реал Сосиедад - Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Антоан Гризман (9), 0:2 Яник Ферейра (90+1)
Депортиво - Атлетик Билбао
Баланс: 98 мача, 36 победи за Депортиво, 30 равенства, 32 победи за Атлетик Билбао