Атлетико (Мадрид) победи градския съперник Райо Валекано с класическия резултат 3:0 на своя „Висенте Калдерон” в реванша помежду им от 1/8-финалната фаза в за Купата на Краля. Първата среща бе завършила 1:1 и така с общ резултат 4:1 „дюшекчиите” се класираха за 1/4-финалите на турнира.

Воденият от аржентинеца Диего Симеоне тим доминираше напълно и зарадва феновете си първо в 40-ата минута, когато нападателят Анхел Кореа реализира първото попадение в срещата.

След почивката „дюшекчиите” продължиха да имат инициативата, но подпечатаха крайната си победа едва в 80-ата минута с гол на френския национал Антоан Гризман.

До края на мача „пчеличките” така и не намериха достатъчно аргументи поне за почетно попадение, а получиха още едно такова в добавеното време. Отново Антоан Гризман (90+1) бе точен за домакините, които продължават напред в надпреварата.