Атлетико (Мадрид) надви Алмерия с 1:0 като гост в мач от 5-ия кръг на испанската Примера дивисион. Единственото попадение заби Жоао Миранда в 60-ата минута. Той засече центриране на Коке от конер в наказателното поле и с глава опъна мрежата зад стража Рубен.

"Дюшекчиите” имаха тотално надмощие през цялата среща и заслужаваха да си тръгнат с по-убедителна победа. Момчетата на Диего Симеоно владееха топката 67% от игровото време и отправиха общо 13 удара към вратата, 7 от които в очертанията на вратата. Домакините пък записаха само един-единствен точен удар.

С успеха Атлетико се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 11 точки. Алмерия е 12-и с 5 точки.

Райо Валекано пък обърна Атлетик (Билбао) с 2:1. Баските поведоха с гол на Ариц Адуриц в 20-ата минута, но с попадения на Лео Баптистао в 39-ата и в 89-ата "пчеличките" измъкнаха трите точки.

Ейбар и Виляреал пък врътнаха реми - 1:1. Микел Аруабарена откри за домакините още в 8-ата минута, а Херард Морено възстанови равенството в 71-ата.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 5 КРЪГ
23.09.14
21:00 ч.
Реал (Мадрид) - Елче 5:1
0:1 Еду Алкасар (15-дузпа), 1:1 Гарет Бейл (20), 2:1 Кристиано Роналдо (28-дузпа), 3:1 Кристиано Роналдо (32), 4:1 Кристиано Роналдо (80-дузпа), 5:1 Кристиано Роналдо (90+1)