Атлетико (Мадрид) размаза Реал Сосиедад с 4:0 в едно от дербитата на 22-ия кръг в испанската Примера дивисион. С успеха момчетата на треньора Диего Симеоне оглавиха временното класиране. Те събраха 57 точки, вторият Барселона е с 54, третия Реал (Мадрид) е с 53 и мач по-малко. Срещата на “Висенте Калдерон” премина под знака на почитта към легендарния треньор Луис Арагонес, който почина вчера.

На няколко места около стадиона бяха оставени цветя и свещи. Минути преди първия съдийски сигнал дузина легенди на "рохибланкос" излязоха на терена с огромна фланелка с номер "8", с който беше запомнен Мъдреца от Орталеса. В 8-ата минута отново беше отдадена почит на Арагонес.

В 38-ата минута Диего Коста центрира остро и Давид Вия отблизо насочи топката в мрежата - 1:0. Секунди по-късно обаче бившият нападател на Барса получи мускулна контузия и беше заменен принудително от Раул Гарсия.

В 59-ата на терена се появи Диего, който направи повторен дебют за домакините след престоя си във Волфсбург. Всяко едно докосване на бразилеца беше аплодирано от феновете.

В 72-ата Диего Коста покачи резултата след асистенция на Раул Гарсия. Скоро след това Коке центрира от корнер и Жоао Миранда с глава преодоля стража на гостите Браво за 3:0. В 87-ата минута Диего овладя топката в наказателното поле и технично се разписа за 4:0.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
31.01.14
22:00 ч.
Гранада – Селта 1:2
0:1 Густаво Кабрал (28), 1:1 Юсеф Ел Араби (41), 1:2 Аугусто Фернандес (88)
01.02.14
17:00 ч.
Барселона – Валенсия 2:3
1:0 Алексис Санчес (7), 1:1 Дани Парехо (44), 1:2 Пабло Пиати (48), 2:2 Лионел Меси (54-дузпа), 2:3 Пако Алкасер (59)

Малага – Севиля 3:2
1:0 Дуда (31), 1:1 Карлос Бака (49), 1:2 Федерико Фацио (67), 2:2 Самуел (77), 3:2 Дуда (83)
Бетис – Еспаньол 2:0
1:0 Рубен Кастро (71), 2:0 Рубен Кастро (89)
02.02.14
20:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад 4:0
1:0 Давид Вия (38), 2:0 Диего Коста (72), 3:0 Жоао Миранда (74), 4:0 Диего (87)
02.02.14
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) (F+Филм + HD)
Баланс: 165 мача, 50 победи за Атлетик (Билбао), 31 равенства, 84 победи за Реал (Мадрид)