Атлетико (Мадрид) победи с 2:0 Бетис в първи четвъртфинал за Купата на краля. По този начин “дюшекчиите” почти си осигуриха участие в следващата фаза на турнира. Домакините нанесоха своя удар още в първия половин час. Головата машина Радамел Фалкао откри резулатата в 11-ата минута. Колумбиецът засече с глава центриране в наказателното поле на Раул Гарсия и прониза вратаря на гостите Касто – 1:0.

В 23-ата бразилецът Филипе Луис наказа нова грешка на отбраната в зелено и се разписа за 2:0. Второто полувреме протече при предпазлива игра и от двата отбора.

В официалната ложа на стадион “Винсенте Калдерон” седна селекционерът на испанския национален отбор Винсенте дел Боске.
Реваншът е след седмица в Севиля. Победителят от тази двойка ще срещне този от Сарагоса – Севиля. Първата среща завърши 0:0.