Финалистът в Лига Европа Атлетико (Мадрид) до голяма степен намали шансовете си за класиране в Шампионската лига, след като в мач от отложения 20 кръг направи домакинско 1:1 с Реал Сосиедад.

“Дюшекчиите” откриха резултата в 54-ата минута, след като Габи Фернандес се разписа след удар от 20 метра. Мексиканският национал Карлос Вела изравни за тима от Сан Себастиан във втората минута на добавеното време.

Атлетико завърши мача с 10 души, след като в 74-ата минута Габи Фернандес получи втори жълт картон. Успехът остави мадридчани на 5 точки от четвъртото място, а до края на сезона остават още два мача. Реал Сосиедад е 13-и с 44 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
01.05.12
13:00 ч.
Хетафе – Расинг (Сантандер) 1:1
1:0 Николас Федор (59-дузпа), 1:1 Папакули Диоп (64)
01.05.12
19:00 ч.
Гранада – Еспаньол 2:1
1:0 Одион Игало (29), 2:0 Одион Игало (45), 2:1 Дидак Вила (54)
01.05.12
21:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Виляреал 2:3
0:1 Марио Гаспар (19), 1:1 Алберто Лора (40), 1:2 Маркос Сена (43-дузпа), 1:3 Ернан Перес (56), 2:3 Галвес (85)
02.05.12
19:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад 1:1
1:0 Габи Фернандес (54), 1:1 Карлос Вела (90+2)
Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 161 мача, 49 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенство, 82 победи за Реал (Мадрид)
02.05.12
23:00 ч.
Валенсия – Осасуна (Филм +)
Баланс: 65 мача, 31 победи за Валенсия, 19 равенства, 15 победи за Осасуна

Заб.: Кръгът трябваше да се изиграе през януари, но беше преместен за май, за да се изиграят мачовете от 1 кръг, който беше отбожен заради стачка.

Заб: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.