Атлетико (Мадрид) победи трудно у дома Виляреал с минималното 1:0 и ще остане на върха след 32-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Гостите изненадващо започнаха по-нахъсано, но инкасираха единствения гол в мача 14-ата минута, когато Раул Гарсия извърши нарушение срещу Марио Гаспар при изпълнение на ъглов удар, незабелязано от съдията, и реализира за 1:0. До края на полувремето липсваха интересни положения, като преобладаваше битката.

След почивката в 68-ата минута Пербе от гостите отправи страхотен висок изстрел и топката облиза гредата. В 73-ата Раул Гарсия пробва рефлекса на Асенхо, който беше на точното място. Футболистите на „жълтата подводница” така и не показаха достатъчно острота в атака, за да стигнат до точката.

Така след шестия си пореден успех за първенство „дюшекчиите” събраха 79 точки остават твърдо на първото място. Виляреал е седми с 49 пункта.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
04.04.2014
22:00 часа
Алмерия – Осасуна 1:2
0:1 Ориол Риера (19), 0:2 Алехандро Арибас (33), 1:2 Фернандо Сориано (73)
21:00 часа
Реал Сосиедад - Реал (Мадрид) (TV+) (Film + HD)
Баланс:
133  мача,  23 победи за Реал Сосиедад, 37 равенства, 73 победи за Реал (Мадрид)