Атлетико (Мадрид) се класира за осминафиналите на Кралската купа, след като се наложи с 2:0 като гост на Овиедо.

Срещата бе равностойна, като имаше голови положения и към двете врати. Докато вратарят на „дюшекчиите“ Ян Облак успя да отрази всички удари към очертанията на вратата си, колегата му от другата страна – Томеу Надал, не успя да стори същото.

Маркос Йоренте откри резултата за Атлетико в 24-ата минута, а Пабло Бариос Ривас, който се появи на мястото на Тома Лемар, реши изхода на срещата 7 минути преди края на редовното време.

Гол на Роберт Наваро в 33-ата минута се оказа достатъчен на Реал Сосиедад за победата с 1:0 като гост на Логронес.

Майорка се нуждаеше от продължения за успеха с 2:0 над Понтеведра, за който бившият играч на Славия Йон Бакеро игра 75 минути, а българският вратар Виктор Николов остана резерва. Абдон Пратс отри резултата в 97-ата минута, а седем по-късно Ведад Муричи оформи крайния резултат.