Новакът Елче загуби у дома от Атлетико (Мадрид) с 0:2 в среща от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион.

„Дюшекчиите” контролираха мача, но пропуски в началото направиха Габи, Диего Коста, Арда Туран и Давид Вия. В 34-ата Дамиан Суарес застана на пътя на влизащата в мрежата топка след шут на Коста.

След почивката превъзходството на гостите даде резултат, след като в 63-ата минута Раул Гарсия стреля от далечна дистанция, вратарят изби неуверено, а Диего Коста спечели борбата за топката с Алберто Ботиа, след което Коке отбеляза за 0:1. Пет минути по-късно попадение на Арда Туран не беше зачетено.

В 74-ата след бърза контраатака на гостите Адриан Лопес пусна превъзходен пас зад защитата и Диего Коста оформи крайното 0:2 с 15-ия си гол от началото на сезона.

След 13-ия си успех от началото на кампанията Атлетико събра 40 точки и се изравни с лидера Барселона, който има по-добра голова разлика и освен това е с мач по-малко. Каталунците гостуват утре на Атлетик (Билбао). Елче е на 11-о място със 17 точки.

Реал (Мадрид) – Валядолид (F+)
Баланс: 82 мача, 52 победи за Реал (Мадрид), 16 равенства, 14 победи за Валядолид
30.11.13
23:00 ч.
Еспаньол – Реал Сосиедад (F+)
Баланс: 126 мача, 44 победи за Еспаньол, 34 равенства, 48 победи за Реал Сосиедад
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Барселона (F+, Филм + HD)
Баланс: 164 мача, 58 победа за Атлетик (Билбао), 28 равенства, 78 победи за Барселона

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.