Дюшекчиите, които продължават борбата за място в Шампионската лига стигнаха до победата с 3:2 след гол в продължението на мача, дело на Диего Форлан. Уругваецът вкара и първият гол за своя тим. Само след половин час игра Атлетико остана с десет души на терена след червения картон на Переа. 8 минути по-късно Нене бе точен от бялата точка и даде преднина на гостите от Еспаньол. В 40-ата минута Жарке реализира за 2:0.

През второто полувреме гостите излязоха на терена изцяло преобразени. От своя страна пък домакините не спряха да търсят попаденията в нито един момент и в крайна сметка успяха да се поздравят с крайния успех. Форлан намали за 1:2 в 53-ата минута и даде надежда на совите съотборници. Серхио Агуеро възстанови равенството с попадение след час игра. Уругвайският нападател на "червено-белите” се превърна за пореден път в спасител за своя тим, вкарвайки във втората минута на даденото от съдията продължение. Така Атлетико остава на пето място, само на точка от четвъртия Валенсия. Еспаньол пък е 14-ти със скромния актив от 38 точки. /БЛИЦ