Атлетико (Мадрид) продължава 100-процентовия си домакински актив, след като в мач от 22 кръг на Примера дивисион се наложи с 1:0 над Бетис. “Дюшекчиите” имат само победи в 12-те си срещи на “Висенте Калдерон” от началото на сезона, дори Барселона и Реал (Мадрид) не могат да се похвалят с подобно постижение у дома.

Единственото попадение за успеха над Бетис беше реализирано от Диего Коста, който в 61-ата минута се разписа с глава след центриране на Коке. Атлетико (Мадрид) заема второ място в класирането с 50 точки, на 9 зад Барселона, но на 7 пред Реал (Мадрид). Бетис не успя да се възползва от грешната стъпка на Малага в битката за четвъртата позиция и остана пети с 35 пункта, на един зад тима на Мануел Пелегрини.

Реал Сосиедад продължава битката за място в Лига Европа, след като се наложи с 3:0 като домакин на Майорка. Тимът от Балеарските острови се бранеше храбро, но се предаде в 55-ата минута, когато Гонсало Кастро откри резултата. До края на мача се разписаха и Карлос Вела и Диего Инфран. Успехът изкачи Реал Сосиедад на осмо място с 33 точки, на една зад шестия Валенсия. Майорка остана на предпоследната 19-а позиция със 17 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
01.02.13
22:30 ч.
Валядолид – Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Хави Гера (8), 2:0 Алберто Буено (15), 2:1 Оскар де Маркос (22), 2:2 Маркел Сусаета (50)
Хетафе – Депортиво (Ла Коруня) 3:1
0:1 Пици (12-дузпа), 1:1 Диего Кастро (25-дузпа), 2:1 Алваро (81), 3:1 Адриан Колунга (84)
02.02.13
21:00 ч.
Еспаньол – Лeванте 3:2
1:0 Ибора (42-авт.), 1:1 Рубен Гарсия (47), 2:1 Кристиан Стуани (67), 3:1 Серхио Гарсия (69), 3:2 Обафеми Мартинс (87)
Севиля – Райо Валекано 2:1
1:0 Иван Ракитич (45), 1:1 Алехандро Домингес (51), 2:1 Алваро Негредо (54)
03.02.13
20:00 ч.
Валенсия – Барселона 1:1
1:0 Евер Банега (33), 1:1 Лионел Меси (39-дузпа)
Реал Сосиедад – Майорка 3:0
1:0 Гонсало Кастро (55), 2:0 Карлос Вела (70), 3:0 Диего Инфран (88)

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ