Атлетико (Мадрид) спечели важната си визита на Селта с 2:0 в последната среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион и се завърна на върха във временното класиране. „Дюшекчиите” отново имат аванс от 2 точки пред Барселона, но каталунците са и с мач по-малко заради участието си на световното клубно първенство в Япония през декември.

На стадион „Балаидос” във Виго домакините не съумяха да притиснат достатъчно сериозно именития си съперник, като и двата тима не реализираха в нито една от изгодните ситуации, които си създадоха. Лусиано Вието, Диего Годин и Антоан Гризман направиха пропуски за гостите, а най-близо до гола от домакините бяха Фабиан Ореяна и Яго Аспас, но и техният мерник не бе достатъчно точен.

След почивката в 49-ата минута една от звездите на гостите Антоан Гризман вкара първия гол в мача. Френският национал се възползва от подаване на аржентинеца Лусиано Вието и преодоля стража на галисийци Серхио Алварес. Домакините не намериха бърз и адекватен отговор, а в 80-ата минута влезлият като резерва белгийски национал Яник-Ферейра Караско уби интригата, удвоявайки преднината на „дюшекчиите” след асистенция на появилия се в игра също от пейката колумбиец Джаксон Мартинес. До края на мача не се случи нищо интересно и Атлетико си тръгна от Виго с трите точки.

С успеха си тимът от испанската столица събра вече 44 точки и има 2 повече на върха от Барселона, който е с една среща по-малко. Селта остава на пета позиция с 31 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 19 КРЪГ
09.01.16
17:00 ч.
Барселона – Гранада 4:0
1:0 Меси (8), 2:0 Меси (14), 3:0 Меси (58), 4:0 Неймар (83)
Севиля – Атлетик (Билбао) 2:0
1:0 Кевин Гамейро (24), 2:0 Кевин Гамейро (59-дузпа)
09.01.16
21:30 ч.
Реал (Мадрид) – Депортиво (Ла Коруня) 5:0
1:0 Карим Бензема (15), 2:0 Гарет Бейл (22), 3:0 Гарет Бейл (49), 4:0 Гарет Бейл (63), 5:0 Карим Бензема (90+1)