Атлетико (Мадрид) продължава победния си ход в Примера дивисион. “Дюшекчиите” победиха Гранада с 2:1 като гости в мач от 11-ия кръг и са по петите на лидера в класирането Барселона. Каталунците (31) водят все още с една точка. И двата гола паднаха от дузпи.

Обичайният заподозрян – Диего Коста, откри резултата в 38-ата минута от дузпа. Това беше гол №12 за бразилеца от началото на първенството. Диего е лидер сред стрелците в Примера.

Съпротивата на домакините окончателно беше пречупена в 78-ата минута, когато колумбиецът Джейсон Черон извърши нарушение срещу Давид Вия в своето наказателно поле и съдията Хосе Гонзалес посочи “бялата точка”. Потърпевшият вкара хладнокръвно дузпата за 0:2. Силите на домакините стигнаха само до почетно попадение, което беше дело на нигериеца Одион Игало в добавеното време. Гостите завършиха с 10 души, след като бразилецът Филипе Луис получи втори жълт картон в 90-ата минута.

Гранада записа пето поражение в досегашните си шест домакинства на “Лос Карменес”, при това при четири от тези загуби дори не успя да се разпише. Атлетико пък падна само от Еспаньол при последното си излизане далеч от дома, но спечели другите пет гостувания, като в две от тях не допусна гол.
Селта – Барселона 0:3
0:1 Алексис Санчес (9), 0:2 Жоел (48-автогол), 0:3 Сеск Фабрегас (54)
30.10.13
21:00 ч.
Валядолид – Реал Сосиедад 2:2
0:1 Антоан Гризман (16), 0:2 Антоанн Гризман (53), 1:2 Даниел Ларсон (76), 2:2 Хави Гера (78)
30.10.13
21:00 ч.
Валенсия – Алмерия 1:2
1:0 Жонас (33-дузпа), 1:1 Марко Торсилиери (61), 1:2 Алейкс Видал (70)
30.10.13
23:00 ч.
Реал (Мадрид) – Севиля 7:3
1:0 Гарет Бейл (14), 2:0 Гарет Бейл (27), 3:0 Кристиано Роналдо (32-дузпа), 3:1 Иван Ракитич (38-дузпа), 3:2 Карлос Бака (40), 4:2 Карим Бензема (53), 5:2 Кристиано Роналдо (60), 5:3 Иван Ракитич (63), 6:3 Кристиано Роналдо (71), 7:3 Карим Бензема (80)