Атлетико (Мадрид) пoбеди Лестър с 1:0 в първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. Единственото попадение заби Антоан Грийзман, който се разписа през първото полвуреме от твърде спорна дузпа.

Двубоят започна с домакински натиск. Удар на Саул Нигес бе блокиран в началните минути, а на Фернандо Торес бе спасен от вратаря. Още в 5-ата минута „дюшекчиите“ можеха да поведат, но шутът на Коке срещна гредата.

Най-спорната ситуация стана в 27-ата минута, когато главният арбитър Йонас Ериксон (Швеция) посочи „бялата точка“ след интервенция на Олбрайт срещу Гризман.

Футболистите на Лестър награбиха рефера, защото претендираха, че нарушението е извършено извън наказателното поле. Телевизионните повторения показаха, че гостите по-скоро са имали право. С изпълнението се нагърби Гризман, който беше безапелационен от „бялата точка“ за 1:0.

До края на мача Атлетико бе по-активният отбор. Испанците в големи периоди от времето не излизаха от половината на своя съперник. Те обаче не успяха да стигнат до чисто голово положение, а само до няколко по-опасни слизания към вратата на Лестър и статични положения.

Реваншът обещава да бъде интересен...

Това е четвърто поредно участие на "дюшекчиите" на 1/4-финалите от надпреварата, като в две от тях тимът на Диего Симеоне стига и до финала. Английският шампион пък е една от приятните изненади в турнира и въпреки проблемите във Висшата лига, се представя силно в най-силния клубен турнир.

Иначе двата тима имат стари сметки за уреждане. До момента в историята си Лестър е участвал три пъти в европейските клубни турнира. В два случая "лисиците" отпадат именно от Атлетико (Мадрид). През сезон 1961/62 те се срещат в Купата на УЕФА и мадридчани продължават напред след 1:1 в Англия и 2:0 у дома. През 1997 година Атлетико отново слага край на амбициите на Лестър в турнира, този път след две победи (2:1 и 2:0).

Стадион: Мадрид, "Висенте Калдерон"
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)

Атлетико (М): Облак, Годин, Луис, Савич, Хуанфран, Габи, Саул, Коке, Ферейра-Караско (65 - Анхел Кореа), Гризман, Торес (75 - Томас).
Контузени: Тиаго, Фернандес. Моя, Вършалико; Наказани: няма
Треньор: Диего Симеоне

Лестър: Шмайхел, Беналуан, Фукс, Хут, Симпсън, Дринкуотър, Ндиди, Марез, Олбрайтън, Варди (77 - Ислам Слимани), Оказаки (46 - Анди Кинг).

Контузени: Морган, Менди, Ваг; Наказани: няма
Мениджър: Крейг Шекспир

Баланс между двата тима: 4 мача, 3 победи за Атлетико, 1 равен, 0 победи за Лестър - г.р. 7:2