Ейбар и Атлетико (Мадрид) завършиха  2:2 в реванша от четвъртфиналите на турнира за Купата на краля. На "Висенте Калдерон" "дюшекчиите" биха с 3:0 и дойдоха спокойни на стадион „Ипуруа”.

Старши треньорът на Атлетико Диемо Симеоне бе дал почивка на повечето основни футболисти. Всички голове паднаха през второто полувреме. Хосе Мария Хименес откри в 49-ата минута за 0:1, след като засече с глава центриране от корнер. Това е първи негов гол за сезона.

Домакините изравниха в 73-ата минута. Педро Леон получи от Бебе, напредна и с десния крак разтресе гредата. Топката отскочи към Серхио Аметлер и той със мощен удар вкара за 1:1.

Педро Леон направи обрата пълен в 81-ата минута. Той бе оставен непокрит в наказателното поле, засече центриране от въздуха с левия крак и прати в долния десен ъгъл - 2:1.

В 85-ата минута Хуанфран вкара красив гол, прехвърляйки вратаря и фиксира крайното 2:2.