Радамел Фалкао вкара десетия си гол за сезона и помогна на Атлетико (Мадрид) отново да се залепи за лидера Барселона след победата с 3:1 над опашкаря Осасуна в мач от 9 кръг на Примера дивисион.

Колумбийският нападател вкара третия гол за “дъшекчиите” в 73-ата минута, когато се разписа с удар от воле. Това беше осмата поредна победа за тима на Диего Симеоне в испанското първенство.

Последната загуба на носителя на трофея от Лига Европа беше през април. Атлетико продължи добрия си старт на сезона, след като през първото полувреме вкара два гола чрез Миранда и Раул Гарсия, а Роланд Ламах върна едно попадение точно преди почивката.

Атлетико (Мадрид) вече има 25 точки от началото на сезона, колкото има и лидерът Барселона. Каталунците обаче имат по-добра голова разлика.

Селта – Депортиво (Ла Коруня) 1:1
1:0 Марио Бермехо (8), 1:1 Хуан Домингес (29)
27.10.12
23:00 ч.
Райо Валекано – Барселона 0:5
0:1 Давид Вия (20), 0:2 Лионел Меси (48), 0:3 Шави (79), 0:4 Сеск Фабрегас (80), 0:5 Лионел Меси (89)
28.10.12
13:00 ч.
Сарагоса – Севиля 2:1
1:0 Елдер Пощига (36), 2:0 Кристиан Сапунару (45), 2:1 Гари Медел (70)
28.10.12
17:00 ч.
Леванте – Гранада 3:1
1:0 Обафеми Мартинс (12), 2:0 Обафеми Мартинс (60), 3:0 Педро Риос (73), 3:1 Юсеф ел Араби (83)
28.10.12
18:50 ч.
Атлетик (Билбао) – Хетафе 1:2
0:1 Хуан Родригес (12), 0:2 Алмаро Васкес (58), 1:2 Микел Сан Хосе (90)
28.10.12
20:45 ч.
Атлетико (Мадрид) – Осасуна 3:1
1:0 Миранда (31), 2:0 Раул Гарсия (35), 2:1 Роланд Ламах (44), 3:1 Радамел Фалкао (73)
28.10.12
22:30 ч.
Майорка – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 54 мача, 9 победи за Майорка, 11 равенства, 34 победи за Реал (Мадрид)
29.10.12
22:30 ч.
Валядолид – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 70 мача, 22 победи за Валядолид, 20 равенства, 28 победи за Реал Сосиедад

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК