Атлетико (Мадрид) записа седма поредна победа в Примера дивисион, след като в мач от 33 кръг се наложи с 2:0 като гост на Хетафе.

Диего Годин откри резултата в 40-ата минута. Уругвайският бранител се разписа с глава след центриране на Хуанфран. В 65-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Анхел Лафита получи червен картон за фаул в наказателното поле.

Диего Коста, който се завърна след лечение на контузия, обаче не успя да се разпише от отсъдената дузпа. Ударът му беше спасен от вратаря Хорди Кодина, който отрази и добавката на Раул Гарсия.

Шест минути преди края Диего Коста все пак се разписа. Испанският национал настигна ниско подаване на Адариан до дясната греда на Кодина и прати топката във вратата. Коста обаче се удари в страничния стълб и беше изнесен на носилка.

С този успех Атлетико (Мадрид) остана еднолично на първото място в класирането, като има три точки аванс пред Реал (Мадрид). Хетафе за момента сред трите изпадащи, на точка от Валядолид, който е над чертата.

Хетафе – Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Диего Годин (40), 0:2 Диего Коста (84)

Селта - Реал Сосиедад 2:2
0:1 Серхио Каналес (8), 1:1 Нолито (39-дузпа), 1:2 Антоан Гризман (42), 2:2 Санти Мина (82)
Реал (Мадрид) - Алмерия 4:0
1:0 Анхел ди Мария (28), 2:0 Гарет Бейл (53), 3:0 Иско (56), 4:0 Алваро Мората (85)