Атлетико (Мадрид) продължава защитата на трофея си от Лига Европа, след като записа победа с 1:0 над Апоел (Тел Авив) в мач от Група “В” и се класира за 1/16-финалите на турнира.

Успехът на “дюшекчиите” в мач № 50 на Диего Симеоне начело на тима дойде след гол на Раул Гарсия в 7-ата минута. Той се разписа при добавката на удар на Емре Бельозоглу, който беше отразен от вратаря Едел Апула.

Виктория (Пилзен) също продължава напред, след като направи 1:1 като гост на Академика (Коимбра). И двата гола в мача бяха реализирани от дузпи.

Тимът на Павел Върба откри резултата в 57-ата минута след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар от страна на Павел Хорват. Единьо изравни от дузпа две минути преди края.

Виктория (Пилзен) приема Атлетико (Мадрид) на 6 декември, като изходът от двубоя ще определи отбора, който ще завърши на първо място в групата.