Атлетико Мадрид записа четвърта поредна победа в Примера и вече е на второ място във временното класиране. "Дюшекчиите" надвиха с 4:2 като гост Бетис в отложен мач от третия кръг. След успеха Атлетико е с 13 точки, на две зад лидера Барселона, който има 15.

Срещата на "Бенито Вийямарин" предложи всичко - шест гола (един от които автогол), два червени картона, дузпа, обрати, красиви изпълнения и съдийски грешки. Два гола за Атлетико наниза суперзвездата Радамел Фалкао. Колумбиецът се възстанови от травмата, получена срещу Валядолид, и поведе атаката на "дюшекчиите".

В 26-ата минута домакините откриха чрез Салвадор Агра, а веднага след това Фалкао изравни резултата. Бетис отново излезе напред в края на първото полувреме след автогол на Хуанфран. Ключова се оказа 47-ата минута, в която Дамиен Перкуа извърши нарушение в наказателното поле, за което получи директен червен картон, а от отсъдената дузпа Фалкао изравни за втори път.

В 55-а минута Атлетико вече бе напред след попадение на Диего Коста. Малко преди края Бетис остана с 9 души на терена заради втори жълт картон на Джоел Кембъл. В последната минута Раул Гарсия оформи крайното 4:2 в полза на Атлетико.