Атлетико (Мадрид) разби Удинезе с 4:0 в мач от група “I” на Лига Европа. Силен мач за испанците на “Висенте Калдерон” изигра Адриан Лопес, който записа два гола и асистенция.

Той откри резултата в 7-ата минута, а пет по-късно покачи на 2:0. Лопес продължи да тормози защитата на италианците и в 36-ата минута даде голов пас на Диего. При 3:0 “дюшекчиите” намалиха темпото на игра. Това не им попречи да направят резултата 4:0, като този път попадението бе на купения през лятото голмайстор на Лига Европа за миналия сезон Радамел Фалкао.

В другия мач от групата Селтик се наложи на своя стадион над Рен с 3:1. Гостите от Франция откриха резултата. Още във втората минута Кадер Манган вкара с глава след изпълнение на корнер. В 30-ата Стоукс изравни. В 43-ата отново Стоукс изведе "детелините" напред в резултата. В 82-ата минута резервата Гари Хуупър затвърди шотландския успех с трети гол.

Атлетико и Удинезе са на върха на класирането с по 7 точки, Селтик има пет, а Рен – две./БЛИЦ