Атлетико Мадрид и Алмерия завършиха наравно 1:1 в късния неделен мач от 9-ия кръг в испанската Примера дивисион. По този начин столичани изпуснаха отличен шанс да се изкачат на пето място във временното класиране. В 33-ата минута удар с глава на Хосе Антонио Рейес бе избит от Диего Алвеш в краката на Серхио Агуеро, който от близко разстояние без проблеми вкара за 1:0. В края на първата част Алмерия стигна до изравнителен гол. Пабло Даниел Плати с хубав удар не остави никакви шансове за Де Хеа за 1:1.

През второто полувреме вратарите на няколко пъти се намесваха решително и в крайна сметка до нов гол не се стигна. В класирането Атлетико е на седмо място с 14 точки, докато Алмерия е на 17-а позиция с 8./БЛИЦ