Атлетико (Мадрид) победи Майорка с класическото 3:0 в мач от 19 кръг на Примера дивисион и се придвижи в зоната, даваща право на участие в Лига Европа.

Преди началото на срещата се очакваше труден мач за “дюшекчиите”, които бяха без контузения Серхио Агуеро, докато Майорка пристигна със самочувствието на отбор, спечелил при гостуванията си в Севиля и Валенсия и взел точка от Барса на “Камп Ноу”.

Хуан Валера обаче даде ранен аванс на Атлетико в 13-ата минута, а Диего Форлан удвои половин час по-късно. Хосе Антонио Рейес вкара третия гол за домакините в добавеното време на мача.

Вратарят на “дюшекчиите” Давид де Хей спаси дузпа на Пиер Уебо в 70-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за фаул на Антонио Лопес срещу Емилио Нсуе. Капитанът на Атлетико бе изгонен за нарушението.

Майорка също завърши мача с 10 души, след като холандецът Джонатан де Гузман бе изгонен три минути преди края. С първата си победа за 2011 г. тимът от Мадрид се изкачи на шесто място в класирането с 30 точки./БЛИЦ