Атлетико (Мадрид) продължава да бъде най-опасен конкурент на Барселона за шампионската титла в Испания. "Дюшекчиите" този път отупаха Валенсия с 3:0 в дербито от 16-ия кръг на Примера дивисион и се изравниха по точки (43) с каталунците.

Здравата съпротива на гостите се пропука чак в 59-ата минута. Тогава головата машина Диего Коста простреля стража Диего Алвес и успокои трибуните на "Висенте Калдерон". Резервата Раул Гарсия, който се появи на терена на мястото на Давид Вия, в 64-ата направи 2:0, а четвърт час преди края Коста пропусна да покачи от дузпа. Все пак бразилецът с испански паспорт се реваншира за пропуска си и отново от "бялата точка" оформи класическата победа на Атлетико с 3:0 в 81-ата минута.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 16 КРЪГ
13.12.13
22:00 ч.
Леванте – Елче 2:1
0:1 Кристиан Сапунару (26), 1:1 Давид Барал (42), 2:1 Давид Барал (80)
14.12.13
17:00 ч.
Осасуна – Реал (Мадрид) 2:2
1:0 Ориол Риера (16), 2:0 Ориел Риера (39), 2:1 Иско (45), 2:2 Пепе (80)
Барселона – Виляреал 2:1
1:0 Неймар (30-дузпа), 1:1 Матео Мусакио (48), 2:1 Неймар (68)

Реал Сосиедад – Бетис 5:1
1:0 Иманол Агирече (6), 1:1 Хорхе Молина (19), 2:1 Йон Ансутеги (55), 3:1 Антоан Гризман (62), 4:1 Иманол Агирече (68), 5:1 Хаби Прието (85)