Атлетико (Мадрид) се върна към победите след две поредни загуби (една за първенство и една в Лига Европа), след като в мач от 11 кръг на Примера дивисион се наложи с 2:0 над Хетафе.

И двете попадения на “дюшекчиите” бяха оспорвани от гостите. Адриан откри в 23-ата минута, но футболистите на Хетафе претендираха за засада.

Малко преди почивката Арда Туран удвои. При поемането на топката турският национал изглежда игра с ръка и това предизвика нови протести на играчите на гостите.

През втората част играчите на Атлетико дадоха на Хетафе предимство в играта, като организираха опасни контраатаки, с които можеше да стигнат до други попадения. Звездата Радамел Фалкао пропусна чудесна възможност в края.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 11 КРЪГ
09.11.12
22:30 ч.
Бетис - Гранада 1:2
0:1 Габриел Торже (8), 1:1 Рубен Кастро (62), 1:2 Микел Рико (74)
10.11.12
17:00 ч.
Райо Валекано – Селта 3:2
0:1 Яго Аспас (12), 0:2 Яго Аспас (34), 1:2 Лео Баптистао (59), 2:2 Тито (73), 3:2 Пити (84-дузпа)
10.11.12
19:00 ч.
Еспаньол - Осасуна 0:3
0:1 Алваро Сехудо (22), 0:2 Кике Сола (63), 0:3 Мануел Омву (77)
10.11.12
21:00 ч.
Сарагоса - Депортиво (Ла Коруня) 5:3
0:1 Бруно Гама (13), 0:2 Рики (21), 1:2 Апоньо (29), 2:2 Пако Монтанйес (61), 3:2 Алваро Гонзалес (66), 4:2 Елдер Пощига (77), 5:2 Елдер Пощига (82), 5:2 Рудолфо Бодипо (90)
10.11.12
23:00 ч.
Малага - Реал Сосиедад 1:2
0:1 Карлос Вела (1), 1:1 Хавиер Савиола (37) 1:2 Шаби Прието (59)
11.11.12
13:00 ч.
Валядолид - Валенсия 1:1
0:1 Али Сисоко (13), 1:1 Виктор Перес (63-дузпа)
11.11.12
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Севиля 2:1
1:0 Оскар де Маркос (26), 2:0 Маркел Сусаета (45), 2:1 Алваро Негредо (79-дузпа)
11.11.12
18:50 ч.
Майорка - Барселона 2:4
0:1 Шави (28), 0:2 Лионел Меси (44), 0:3 Кристиан Тейо (45), 1:3 Михаел Перейра (55), 2:3 Виктор (58-дузпа), 2:4 Лионел Меси (70)
Леванте - Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 14 мача, 2 победи за Леванте, 1 равенство, 11 победи за Реал (Мадрид)
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК