Агуеро и Шимао бяха точни за гостите, които можеха да се поздравят и с по-изразителен резултат от срещата на "Риасор". В края на все пак домакините стигнаха до почетно попадение чрез Бодипо. Първото полувреме бе тотално доминирано от "дюшекчиите", които правеха всичко по-интересно на терена. Играчите на Депортиво не успяха да създадат дори една опасност пред противниковата врата. Така логично след няколко пропуска на Шимао и Асунсао в самия край на полувремето Агуеро бе намерен в наказателното поле от Форлан и в крайна сметка откри резултата за своя тим. През втората част Депортиво показа малко повече хъс, но отново трудно създаваше голови възможности. Атлетико също намали оборотите, но това не му попречи в 70-ата минута да затвърди преднината си. Раул Гарсия изведе Шимао в добра позиция и португалецът бе точен за 0:2. До края Ла Коруня си хвърли в атака, но като че ли вече бе твърде късно за промяна. Бодипо върна един гол в 87-ата минута, но в крайна сметка гостите си тръгнаха със заслужени три точки. След този успех Атлетико изпревари днешния си съперник и вече е 6-ти с 46 точки. Депортиво пък е на 8-ата позиция с 43. /БЛИЦ