Елче загуби у дома от шампиона Атлетико (Мадрид) с 0:2 в среща от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Хосе Мария Хименес (16) даде аванс на „дюшекчиите” при първата им по-сериозна атака през първата част при сериозни съмнения за засада на асистента на попадението Арда Туран.

След почивката пък Габи Фернандес асистира прекрасно за дежурния гол на Марио Манджукич (53), който преодоля с удар в близкия ъгъл стража Пжежислав Титон. След попадението играта отново продължи да е вяла, а гостите от "Висенте Калдерон" хитро извършваха нарушения далеч от наказателното си поле.

В 66-ата минута младият нападател на Елче Франко Фрагапоне направи официалния си дебют в испанския елит.

След десетата си победа от началото на сезона за първенство Атлетико излезе втори във временното класиране с 32 точки. Елче, за който не игра бившият футболист на „Левски” Гари Родригес, е в зоната на изпадащите на предпоследната 19-а позиция с 10 точки.