Атлетико (Мадрид) продължава да преследва плътно шампиона Барселона и записа шестата си победа от началото на сезона, след като в мач от 6 кръг на Примера дивисион се наложи с 2:1 над Осасуна.

Диего Коста даде аванс на “дюшекчиите” в 18-ата минута, а седем минути по-късно удвои преднината на тима си. Това беше седми гол за бразилеца от старта на първенството. Ориол Риера върна едно попадение за гостите три минути преди почивката, но Осасуна не успя да стигне до изравнителен гол.

Малага продължи силното си представяне след двете загуби на старта на шампионата. Тимът на Бернд Шустер няма поражение вече четвърти мач, а след 2:0 над новака Алмерия записа втората си победа за сезона.

Андалусийците стигнаха до успеха с попадения през втората част. Фернандо Тисоне откри резултата в 69-ата минута, а Франсиско Портийо оформи крайния резултат в последната минута. Алмерия все още няма победа от началото на сезона.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 4 КРЪГ
24.09.13
21:00 ч.
Барселона – Реал Сосиедад 4:1
1:0 Неймар (5), 2:0 Лео Меси (8), 3:0 Серхио Бускетс (23), 3:1 Алберто дела Бела (64), 4:1 Марк Бартра (77)
24.09.13
21:00 ч.
Леванте – Валядолид 1:1
1:0 Папа Бабакар Диавара (36), 1:1 Хави Гуера (42)
24.09.13
23:00 ч.
Малага – Алмерия 2:0
1:0 Фернандо Тисоне (69), 2:0 Франсиско Портийо (90)
24.09.13
23:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Осасуна 2:1
1:0 Диего Коста (18), 2:0 Диего Коста (25), 2:1 Ориол Риера (42)
Елче – Реал (Мадрид) (Филм + / HD)
Баланс: 38 мача, 6 победи за Елче, 9 равенства, 23 победи за Реал (Мадрид)
26.09.13
21:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Бетис (Филм +)
Баланс: 96 мача, 35 победи за Атлетик (Билбао), 32 равенства, 29 победи за Бетис