Атлетико (Мадрид) записа трудна домакинска победа срещу Спортинг (Хихон) с 1:0 в среща от 11-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Играчите на Диего Симеоне не успяха да намерят пролука през сгъстената отбрана на гостите през цялото първо полувреме. Вратарят на „дюшекчиите” Ян Облак пък трябваше да се намеси решително след удар на Ален Халилович.

По средата на втората част вратарят на гостите Куеяр направи две спасявания в рамките на няколко секунди след удари на Антиан Гризман, който все пак се превърна в герой за Атлетико, реализирайки победния гол в третата минута от добавеното време.

След победата си Атлетико (Мадрид) е трети с 23 точки. Спортинг (Хихон) заема 14-а позиция с 12 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 12 КРЪГ
06.11.15
21:30 ч.
Лас Палмас – Реал Сосиедад 2:0
1:0 Джонатан Виера (28), 2:0 Серхио Араухо (51)
07.11.15
17:00 ч.
Селта – Валенсия 1:5
0:1 Пако Алкасер (13), 1:1 Аугусто Фернандес (24), 1:2 Дани Парехо (45), 1:3 Пако Алкасер (46), 1:4 Дани Парехо (64), 1:5 Шкодран Мустафи (79)
07.11.15
19:15 ч.
Леванте – Депортиво (Ла Коруня) 1:1
0:1 Лукас Перес (22), 1:1 Виктор Камараса (53)
07.11.15
21:30 ч.
Ейбар – Хетафе 3:1
1:0 Серхи Енрич (16), 1:1 Виктор Родригес (22), 2:1 Серхи Енрич (29), 3:1 Сеул Берхон (61-дузпа)