Атлетико (Мадрид) постигна втора поредна победа в Примера дивисион. “Дюшечкиите” надиграха закотвилия се на последното място Херес с 2:0. След тези три точки Атлетико дръпна до 12-ото място, но утре са повечето двубои от 13-ия кръг.

Гостите поведоха чрез гол на Диего Форлан в 29-ата минута. В 66-ата минута звездата Серхио Агуеро направи 2:0. Само шест минути след това домакините от Херес останаха с човек по-малко, след като за втори жълт и съответно червен картон бе изгонен Кейта. Пет минути преди края на двубоя и гостите останаха в намален състав, след като червен картон получи и Домингес.

В другия мач от днес Севиля се издъни и успя да стигне само до равенството 1:1 като домакин срещу Валядолид. Гостите поведоха след гол на Манучо в 33-ата минута. Само 6 минути след това Фернандес от състава на гостите получи директен червен картон. В последната минута на първото полувреме Луиш Фабиано възстанови равенството след точно изпълнена дузпа. Въпреки численото си предимство на терена, домакините от Севиля така и не успяха да стигнат до победния гол./БЛИЦ