Атлетико (Мадрид) остана само седмица на първото място в Примера дивисион. В мач от 23 кръг “дюшекчиите” загубиха с 0:2 при гостуването си на Алмерия. Това беше първо поражение за тима на Диего Симеоне в първенството от 4 месеца, като последната загуба на отбора беше на 19 октомври срещу Еспаньол (0:1).

Алекс Видал от Алмерия удари гредата, преди Верса да открие резултата в 80-ата минута, когато центрирането му отляво изненада вратаря Дани Арансубиа и топката се озова във вратата. Неприятната вечер за стража на Атлетико (Мадрид) обаче не беше завършила. Шест минути по-късно той повали Сънди Сонго в наказателното поле и получи червен картон. Заради извършените три смени на тима му, халфът Габи застана на вратата, но не успя да спаси изпълнената от Верса дузпа.

Атлетико (Мадрид) вече е втори с 57 точки, колкото има и Реал (Мадрид), но с по-лоша голова разлика. Шампионът Барселона е трети с 54 точки. За Алмерия победата над “дюшекчиите” беше важна в борбата на тима за оцеляване в Примера дивисион и тимът на Франсиско Вилчес вече е на пет точки над зоната на изпадащите.

Валенсия - Бетис 5:0
1:0 Жереми Матийо (41), 2:0 Пабло Алкасер (44), 3:0 Софиан Фегули (62), 4:0 Пабло Алкасер (69), 5:0 Едуардо Варгас (79)
08.02.14
19:00 ч.
Райо Валекано - Малага 4:1
1:0 Яго Фалке (26), 2:0 Анаиц Сабала (28), 3:0 Хоакин Ларивей (45-дузпа), 4:0 Яго Фалке (63), 4:1 Александър Яковенко (71)
08.02.14
21:00 ч.
Реал (Мадрид) - Виляреал 4:2
1:0 Гарет Бейл (7), 2:0 Карим Бензема (25), 2:1 Марио Гаспар (43), 3:1 Хесе Родригес (64), 4:1 Джовани дос Сантос (69), 4:2 Карим Бензема (76)