Атлетико (Мадрид) изненадващо загуби у дома от Реал Сосиедад с 0:1 в предпоследна среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион и официално отстъпи втората позиция във временното класиране на градския съперник Реал. Това бе първа загуба за Атлетико Мадрид на „Висенте Калдерон“ от 11 април миналата година. Тогава „дюшекчиите” паднаха с 1:4 от Реал (Мадрид) в градското дерби.

Първото полувреме бе равностойно, като двата тима не успяха да си отбележат попадение. Единственият гол в мача бе дело на Шави Прието (53), който бе изведен от Антоан Гризман по дясното крило и с удар по диагонала преодоля стража на домакините Тибо Куртоа. При паса към Прието останаха сериозни съмнения за засада, но страничният рефер на мача не сигнализира. До края на мача „дюшекчиите” опитаха всичко по-силите си, за да избегнат поражението, но не успяха да вкарат изравнителен гол.

След успеха си Реал Сосиедад се изкачи на пето място във временното класиране с 44 точки, колкото има и четвъртият Малага, който обаче е с по-добра голова разлика. Атлетико (Мадрид) вече е трети със своите 57 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 27 КРЪГ
08.03.13
22:30 ч.
Бетис – Осасуна 2:1
1:0 Хорхе Молина (19), 1:1 Франсиско Силва (74), 2:1 Рубен Кастро (79)
09.03.13
17:00 ч.
Райо Валекано – Еспаньол 2:0
1:0 Алехандро Домингес (9), 2:0 Пити (77)
09.03.13
19:00 ч.
Валядолид – Малага 1:1
0:1 Мартин Демикелис (8), 1:1 Манучо Гонсалвеш (41)
09.03.13
21:00 ч.
Барселона – Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Алексис Санчес (38), 2:0 Лионел Меси (88)
09.03.13
23:00 ч.
Майорка – Севиля 2:1
1:0 Алехандро Алфаро (16), 1:1 Алваро Негредо (60), 2:1 Алехандро Алфаро (66)
Селта – Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Кристиано Роналдо (61), 1:1 Яго Аспас (63), 1:2 Кристиано Роналдо (72-дузпа)
29 мача, 13 победи за Сарагоса, 6 равенства, 10 победи за Гранада

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ