Атлетико (Мадрид) победи Селта с 1:0 в скучен мач от 17-ия кръг на Примера дивисион. Любопитно е, че “дюшекчиите” имаха само една-единствена победа в последните си шест домакинства над Селта (1-1-4). Явно традицията или подценяването бяха сковали краката на момчетата на Диего Симеоне и беше истинска мъка да се наблюдава тяхната игра до почивката.

Домакините запазиха стопроцентовия си актив на "Висенте Калдерон" от началото на сезона във всички турнири. Този път звездата на тима Радамел Фалкао не можа да се разпише. Тигъра търсеше своя 50-и гол за 20012 година, но бе зорко пазен и не получи почти никакви възможности да обстрелва вратата на Хави Варас. Стражът на гостите обаче капитулира в 77-ата минута след шут на резервата Адриан Лопес, който донесе така важните 3 точки на Атлетико.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 17 КРЪГ
20.12.12
21:00 ч.
Райо Валекано - Леванте 3:0
1:0 Начо Мартинес (59), 2:0 Пити (80), 3:0 Франко Васкес (90+4)
20.12.12
23:00 ч.
Реал Сосиедад - Севиля 2:1
1:0 Карлос Вела (18), 1:1 Гари Медел (49), 2:1 Де Ла Бела (69)
20.12.12
23:00 ч.
Еспаньол - Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Шимао (30), 2:0 Кристиан Стуани (88)
21.12.12
21:00 ч.
Валенсия - Хетафе 4:2
1:0 Роберто Солдадо (1), 2:0 Жонас (7), 2:1 Алваро (13), 3:1Рикардо Коста (30), 3:2 Алексис (60), 4:2 Нелсон Валдес (90+4)
Малага - Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 64 мача, 11 победи за Малага, 15 равенства, 38 победи за Реал (Мадрид)
22.12.12
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 114 мача, 52 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенства, 32 победи за Сарагоса

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ