Атлетико (Мадрид) обърна у дома Ейбар и спечели с 3:1 мача от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така „дюшекчиите” се изравниха по точки с лидера Барселона, но имат два мача повече в актива си.

През първата част зрителите на „Висенте Калдерон” не видяха попадения, а веднага след почивката останаха разочаровани, след като Кеко (46) даде преднина на гостите, възползвайки се от асистенция на Серхи Енрих.

Радостта на Ейбар не бе много дълга, след като Хосе Мария Хименес (56) изравни за 1:1 след пас на Коке. Саул (63) направи обрата пълен след ново подаване на Коке, а в последните секунди влезлият като резерва Фернандо Торес (90+1) оформи крайния резултат след пас на Вието.

След успеха си Атлетико събра 51 точки, колкото има и Барселона, но каталунците са с два мача по-малко на сметката си. Ейбар е осми с 33 точки преди останалите срещи от кръга.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!