Атлетико (Мадрид) загуби гостуването си на Елче с 2:3 в 33-ия кръг от Ла Лига.
Николас Гонсалес откри за столичани в 10-ата минута след асистенция на Родриго Мендоса. Давид Афенгрубер изравни 8 минути по-късно.
След половин час игра обаче Атлетико остана с 10 души на терена, след като Тиаго Алмада получи директен червен картон. Само 3 минути след това Андрезиньо даде нова преднина на Елче от дузпа - 2:1!
Гонсалес (34) отново изравни след подаване от Робин льо Норман - 2:2.
Андрезиньо четвърт час преди края се разписа за 3:2 и остави "дюшекчиите" с празни ръце.
Елче е 15-и в класирането с 35 точки, колко имат 16-ият Райо Валекано и 14-ият Майорка. Атлетико остава четвърти с 57 точки, на 4 зад Виляреал, който е с мач по-малко.