Атлетико (Мадрид) победи Ювентус с 4:0 в контролна среща, която се проведе на тренировъчната база на „бианконерите“. Проверката на двата тима трябваше да се играе на стадион „Блумфелд“ в Тел Авив, но беше преместена от съображения за сигурност.

Причина за това бяха общо 190 ракети изстреляни към територията на Израел, след като в петък израелските военни убиха джихадисткия лидер Тайсеер ал Джабари в Ивицата Газа.

Алваро Мората се отличи с хеттрик за „дюшекчиите“. Доскорошният футболист на Ювентус откри резултата в десетата минута. Пет минути преди края на първото полувреме Жоао Феликс пропусна дузпа за Атлетико. В 42-ата минута мадридчани удвоиха след втори гол на Мората.

17 минути след началото на второто полувреме 29-годишният нападател оформи хреттрика си, а в добавеното време на мача резервата Матеус Куня вкара четвъртия гол за Атлетико (Мадрид).