Шампионът Атлетико (Мадрид) направи поредна издънка в борбата за защита на титлата си, след като завърши 0:0 при визитата на Еспаньол в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион и си тръгна само с точка от Барселона.

Още в 12-ата минута Фернандо Торес стреля с глава и Кико Касия отрази. Минута по-късно Коке шутира след неразбирателство в защитата на домакините, но неточно. В 16-ата минута Серхио Гарсия не беше точен при първия добър опит за домакините.

„Дюшекчиите” играха в намален състав цяло второ полувреме, след като в последните секунди на първата част Миранда получи директен червен картон и бе изгонен за удар с лакът в лицето на Абрахам Минейро.

Въпреки численото си преимущество на терена „папагалчетата” така и не съумяха да намерят верния път към вратата, пазена от Моя. Играчите на Диего Симеоне също не застрашиха сериозно Кико Касия, въпреки че опитаха всичко по силите си да стигнат до успеха.

В 77-ата минута Раул Гарсия беше изведен сам срещу вратаря, стреля отсечено към ъгъла, но вратарят се протегна и направи страхотно спасяване. В 85-ата резервата Арда Туран не можа да преодолее стража, а след това Раул Гарсия не направи точна добавка, като топката се удари в Алваро Гонсалес.

След равенството Атлетико (Мадрид) остава четвърти с 56 точки и на 6 зад лидера Барселона, който е с мач по-малко. Еспаньол е осми с 33 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 27 КРЪГ
13.03.15
21:45 ч.
Валенсия - Депортиво Ла Коруня 2:0
1:0 Дани Парехо (61-дузпа), 2:0 Пако Алкасер (72)
14.03.15
17:00 ч.
Еспаньол - Атетико (Мадрид) 0:0
Баланс: 174 мача, 56 победи за Еспаньол, 29 равенства, 89 победи за Атетико (Мадрид)
Селта (Виго) - Атлетик (Билбао)
Баланс: 114 мача, 31 победи за Селта (Виго), 25 равенства, 58 победи за Атлетик (Билбао)