В изтеглени срещи от последния 38-и кръг в испанската Примера дивисион Атлетико Мадрид, Виляреал и Валенсия постигнаха очаквани победи и запазиха позициите си в крайното класиране, като по-този начин си гарантираха и участие в евротурнирите догодина.

В Мадрид на “Висенте Калдерон” Атлетико не се затрудни особено срещу Алмерия и стигна до класически успех с 3:0. Головете на победата бяха дело на аржентинецът Серхио Агуеро в 19-ата, Раул Гарсия в 27-ата и уругваецът Диего Форлан, който с попадението си в 49-ата минута закръгли сметката си на 32 гола и със сигурност печели голмайсторския приз на шампионата “Пичичи”. По-важното обаче за всички привърженици на “дюшекчиите” е, че те си осигуриха четвъртото място в крайното класиране и за втора поредна година участие в най-престижния европейски клубен турнир – Шампионската лига.

Виляреал пък победи като гост Майорка с 3:1 в опита си да вземе четвъртата позиция от Атлетико. Кани откри резултата в 28-ата минута в полза на “жълтата подводница”, а Адурис в 35-ата изравни за 1:1. В 40-ата минута Хосеба Йоренте отново изведе гостите напред в резултата, а за 3:1 точен бе отново той в 53-ата минута. Крайното 3:2 оформи Уебо в последната 90-а минута. След този си успех Виляреал не успя да се класира на четвърто място и за Шампионската лига, но остана пети и ще представя Испания в Лига Европа, турнирът наследник на Купата на УЕФА.

С победа се поздрави и Валенсия, след като се наложи у дома на своя “Местая” с 2:0 над Атлетик Билбао. И двете поапдения за победата на “прилепите” вкара Давид Вия, който се разписа в 7-ата и последната 90-а минута. Така Валенсия също си извоюва правото да участва в Лига Европа, след като завърши на 6-о място в крайното класиране.

В последния мач за вечерта Депортиво Ла Коруня и Барселона не можаха да се победят и завършиха 1:1. Домакините от Депортиво имаха минимални шансове за 6-ото място и Лига Европа, но само при загуба на Валенсия, каквато не се получи. Бодипо откри резултата за “галисийците” в 31-ата минута, а в 89-ата камерунецът Самуел Ето’о с 30-ия си гол за сезона изравни и оформи крайното 1:1. Така Барселона завърши шампионата с 87 точки актив и 105:35 голова разлика. Депортиво Ла Коруня пък се размина в Лига Европа. /БЛИЦ

Резултати от последния 38-и кръг в Примера дивисион:

Атлетико Мадрид – Алмерия 3:0
1:0 Серхио Агуеро (19), 2:0 Гарсия (27), 3:0 Форлан (50)

Депортиво Ла Коруня – Барселона 1:1
1:0 Бодипо (31), 1:1 Ето'о (89)

Валенсия – Атлетик 2:0
1:0 Давид Вия (7), 2:0 Давид Вия (90)

Майорка – Виляреал 2:3
0:1 Кани (30), 1:1 Адурис (36), 1:2 Йоренте (40), 1:3 Йоренте (53), 2:3 Уебо (90)

Утре от 18:00 часа