Атлетико (Мадрид) показа, че се е отърсил от ужасяващата загуба с 0:3 от Рекреативо за Кралската купа в сряда и разгроми Валядолид с 4:0 като гост в мач от 17 кръг на Примера дивисион.

“Дюшекчиите” бързо убиха интригата в мача, след като водеха с два чисти гола след половин час игра. Хосе Мануел Хурадо откри резултата в 16-ата минута след асистенция на Хосе Антонио Рейес, а четвърт час по-късно Диего Форлан излъга вратаря на съперника и удвои.

Нови два гола в полза на гостите паднаха в последния половин час на мача. Рейес направи 3:0 в 59-ата минута след удар от воле извън наказателното поле. В последната минута на мача звездата на тима Серхио Агуеро оформи победата на Атлетико, като това бе първият му мач след едномесечно лечение на контузия./БЛИЦ