Колумбийският гранд Атлетико Насионал спечели за 11-и път в своята история шампионската титла на своята страна.

В реванша на мача за шампионския трофей отборът от град Меделин се наложи с 3:2 след изпълнение на дузпи на свой терен срещу Ла Еквидад от столицата Богота. В редовното време Атлетико Насионал спечели с 2:1, след като със същия резултат преди това бе загубил гастрола си в Богота.

Герой за победителите бе вратарят им Гастон Пецоти, който отрази цели 3 дузпи на противникови играчи и накара близо 45 000 зрители да изпаднат в екстаз. В редовните 90 минути Атлетико Национал бе повел с 2:0 след попадения на Дорлан Пабон в 34-ата и Карлос Рентериа в 47-ата минути. Голът за гостите от Ла Еквидат пък бе дело на Роберто Поло в последната 90-ата минута.

В продълженията до нови попадения не се стигна и така рулетката на дузпите трябваше да определи новия шампион на Колумбия. Домакините от Атлетико Насионал бяха по-точни от бялата точка и заслужено грабнаха титлата. /БЛИЦ