Атлетико (Мадрид) спечели домакинството си на Леванте с 1:0 в 19-ия кръг на Примера. В герой за "дюшекчиите" се превърна Антоан Гризман, който се разписа от дузпа в 57-ата минута.

С победата "червено-белите" притиснаха лидера Барселона, като се намират само на 2 точки от каталунците, които обаче имат среща по-малко - срещу Ейбар от 19:30 часа днес.

Иначе в мача Атлетико доминираше от първата до последната минута на "Уанда Метрополитано", като в 10-ата минута "дюшекчиите" откриха резултата чрез Коке. Попадението обаче бе отменено заради нарушение в атака.

В крайна сметка през втората част дузпа бе дадена в полза на домакините, която бе за игра с ръка на Никола Вукчевич. Зад топката застана Гризман и донесе победата на своя тим.

В класирането Атлетико се намира на 2-ото място с 38 пункта, като е с 5 пред третия Севиля и 6 пред 4-ия Алавес. Леванте пък е 11-и с 23 точки.