Атлетико (Мадрид) победи Реал (Мадрид) с 1:0 в дербито от 7-ия кръг на Примера дивисион и то в храма на вечния враг – “Сантяго Бернабеу”. В герой на вечерта се превърна Диего Коста. Бразилецът заби единственото попадение още в 11-ата минута.

Левият бек на"дюшекчиите" Филипе Луис отне една топка и подаде на Коке, който с прекрасен пас изведе Коста сам срещу вратаря Диего Лопес. Голмайсторът хладнокръвно стреля по земя и опъна мрежата на Реал. Това бе 8-и гол на Диего от началото на сезона. В 29-ата минута "дюшекчиите" пропуснаха отличен шанс да поведат с 2:0, когато след корнер португалският халф Тиаго Мендеш бе изпуснат от бранителите в бели екипи, но стреля в аут с глава много добра позиция. Малко преди почивката отново Коста бе изпуснат от бранителите на противника, но намесата на стража Лопес предотврати гола.

След почивката треньорът на “Белия балет” Реал Карло Анчелоти пусна в игра рекордната лятна покупка Гарет Бейл на мястото на слабия аржентинец Анхел ди Мария. В 60-ата минута Коста направи пореден пропуск, след като бе изведен отново сам срещу Диего Лопес.

В 81-ата минута Коке от Атлетико уцели напречната греда с техничен удар, щурмът на отчаянието на домакините доведе само до няколко разбърквания пред Тибо Куртоа. Белгийският страж на “дюшекчиите” се намеси решително и в 85-ата минута, когато изби удар със странична ножица на резервата Алваро Мората.

Това бе второ поредно поражение за Реал у дома от Атлетико след загубата с 1:2 след продължение на финала за Купата на краля по-рано тази година. Атлетико нанесе днес и първа победа на Реал Мадрид от началото на сезона в испанското първенсво. В същото време, "дюшекчиите" продължават без загубена точка от началото на шампионата и делят първото място в класирането с Барселона с по 21 точки. Те сложиха край и на една дълго продължила “черна” серия от срещи без победа над Кралския клуб за първенство от много време насам - от 1999 г.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 7 КРЪГ
27.09.13
22:00 ч.
Валядолид – Малага 2:2
0:1 Роке Санта Крус (24), 1:1 Хави Гуера (56), 2:1 Умберто Осорио (64), 2:2 Бартоломей Павловски (76)
Алмерия – Барселона 0:2
0:1 Лионел Меси (21), 0:2 Адриано Корея (56)
28.09.13
21:00 ч.
Реал Сосиедад – Севиля 1:1
0:1 Хайро Самперио (18), 1:1 Антоан Гризман (66)
Гранада – Атлетик (Билбао) (Филм +)
Баланс: 38 мача, 8 победи за Гранада, 9 равенства, 21 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.