Атлетико (Мадрид) направи зрелищен обрат, след като победи с 3:2 на своя "Уанда Метрополитано" Атлетик (Билбао) в среща от 12-ия кръг на Примера.

Гостите взеха преднина в мача в 36-ата минута чрез Инаки Уилямс, който вкара отбита топка в мрежата на Облак за 1:0.

През първата част това бе и единственото попадение.

Второто полувреме започна по-добре за "дюшекчиите", които стигнаха до изравняване в 61-ата минута чрез Томас Партей.

Само три по-късно "баските" взеха нова преднина, като отново таланта Инаки Уилямс наказа Атлетико за 2:1.

В 80-ата минута "дюшекчиите" стигнаха до ново равенство след гол на Родриго, който вкара с глава, а в самия край на Диего Годин вкара, като чак след намеса на ВАР, попадението му бе зачетено, с което Атлетико грабна трите точки.

С успеха "рохи-бланкос" вече са втори в Примера с 23 точки, като са на 1 зад лидера Барселона, който обаче е с мач по-малко. Билбао пък се намира на седемнадесетото място с 10 пункта.