Мексико победи Холандия с 3:2 в Амстердам в приятелска среща. По този начин "ацтеките" взеха своеобразен реванш за загубата на осминафиналите на Мондиал 2014.

Над всички на терена беше завърналият се в националния тим Карлос Вела. Звездата Реал Сосиедад откри резултата още в 8-ата минута, а после домакините се скъсаха да пропускат пред вратата на Гилермо Очоа. Пропуски направиха Ариен Робен, Мемфис Депай, Уелси Снайдер и Клаас-Ян Хунтелар. Все пак, в 49-ата минута Снайдер успя да изравни със силен шут.

В 62-ата минута Вела овладя отличен пас на Корона в наказателното поле и отново преодоля Тим Крул за 1:2. 5 по-късно Хавиер Ернандес беше изведен сам срещу холандския страж и хладнокръвно се разписа за 1:3. Щурмът на отчмаянието на „лалетата” им донесе само почетно попадение четвърт час преди края - 2:3. Негов автор стана защитникът Дейли Блинд.