Аугсбург победи у дома борещия се за оцеляване Хамбургер с 3:1 в среща от 32-ия кръг от германската Бундеслига и отдалечи „червените шорти” на 5 точки от спасителния бряг.

Всичко най-интересно в срещата се случи през първата част, когато паднаха и четирите попадения. Швабите поведоха още в 6-ата минута, когато Верхаег асистира на Халил Алтънтоп за 1:0. В 32-ата минута Алтънтоп отново се разписа и удвои преднината на домакините, но този път след подаване на Хан. Десет минути по-късно самият Андре Хан направи резултата класически – 3:0. Само две минути след това „червените шорти” стигнаха до почетния си гол, дело на Хайко Вестерман след асистенция на Чалханоглу. След почивката гостите опитаха всичко по силите си да стигнат до равенството, но така и не успяха да вкарат дори втори гол, който да им вдъхне надежди за нещо повече в мача.

С успеха си Аугсбург събра 46 точки остава твърдо на осмо място във временното класиране. Хамбургер е на 16-а позиция с 27 точки и на 5 пункта от спасителния бряг. До края на сезона остават два кръга и ако „червените шорти” останат 16-и, ще играят допълнителен бараж с третия от Втора Бундеслига за място в елита.

Байерн - Вердер 5:2
0:1 Теодор Гебреселасие (10), 1:1 Франк Рибери (20), 1:2 Аарън Хънт (36), 2:2 Клаудио Писаро (53), 3:2 Клаудио Писаро (57), 4:2 Бастиан Швайнщайгер (61), 5:2 Ариен Робен (74)
26.04.14
15:30 ч.
Волфсбург - Фрайбург 2:2
1:0 Иван Перишич (3), 1:1 Адмир Мехмеди (61), 2:1 Иван Перишич (70), 2:2 Марко Терацино (83)
26.04.14
15:30 ч.
Хофенхайм - Айнтрахт (Франкфурт) 0:0
26.04.14
15:30 ч.
Майнц - Нюрнберг 2:0
1:0 Шинджи Оказаки (30), 2:0 Кристоф Моритц (44)
26.04.14
15:30 ч.
Херта - Айнтрахт (Брауншвайг) 2:0
1:0 Антъни Бруукс (61), 2:0 Сами Алагуи (77)
26.04.14
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) 2:2
1:0 Ларс Бендер (7), 1:1 Оливер Кирх (29), 2:1 Гонсало Кастро (35), 2:2 Марко Ройс (39-дузпа)
27.04.14
16:30 ч.
Аугсбург - Хамбургер 3:1
1:0 Халил Алтънтоп (6), 2:0 Халил Алтънтоп (32), 3:0 Андре Хан (42), 3:1 Хайко Вестерман (44)
27.04.14
18:30 ч.
Шалке 04 - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 24 победи за Шалке 04, 25 равенства, 32 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.