Вердер пропиля много положение за гол и се нуждаеше от изравнително попадение на Клаудио Писаро, за да стигне до 1:1 като гост на Аугсбург в мач от 10 кръг на Бундеслигата.

Ремито донесе на Вердер сбор от 17 точки от началото на сезона и придвижи бременци на трето място в класирането, на пет точки зад лидера Байерн.

Дебютантът в елита Аугсбург, който все още няма домакинска победа този сезон, взе аванс в началото на второто полувреме, когато Аксел Белингхаузен се разписа с мощен шут.

Перуанският нападател на Вердер изравни в 68-ата минута. Това  седмият му гол през този шампионат.

Тимът от Бремен удари гредата след удар на Маркус Розенберг с глава. Друг изстрел на шведа бе париран от вратаря Симон Йенч, който игра със счупен пръст.

В края на мача, когато гостите притиснаха съперника си, Писаро на два пъти не успя да преодолее Йенч при ситуации един на един./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 10 КРЪГ
21.10.11
21:30 ч.
Аугсбург – Вердер 1:1
1:0 Аксел Белингхаузен (48), 1:1 Клаудио Писаро (68)
22.10.11
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Кьолн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 76 мача, 32 победи за Борусия (Дортмунд), 19 равенства, 25 победи за Кьолн
Хофенхайм – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Хофенхайм, 2 равенства, 1 победа за Борусия (Мьонхенгладбах)
22.10.11
16:30 ч.
Херта – Майнц
Баланс: 8 мача, 2 победи за Херта, 4 равенства, 2 победи за Майнц
23.10.11
19:30 ч.
Хамбургер – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 28 мача, 9 победи за Хамбургер, 9 равенства, 10 победи за Волфсбург
24.10.11
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 54 мача, 25 победи за Байер (Леверкузен), 18 равенства, 11 победи за Шалке 04