Ценна точка в борбата за оставане в Бундеслигата спечели Айгсбург. Баварците стигнаха до 1:1 при домакинството си на Майнц от 21-ия кръг.

Изравнителното попадение падна в 57-ата минута. Тогава Саша Мьолдерс засече с глава центриране на Де Йонг. Преди това в края на първото полувреме Адам Шалай изведе гостите напред.

Ключово за домакините обаче се оказа изгонването на Шон Паркър, който видя червения цвят  за много грубо влизане.

С точката Аугсбург остава предпоследен с актив от 15 т., на само една от намиращия се на позицията на баража Хофенхайм. Майнц от своя страна остава пети с 31 т.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 21 КРЪГ
09.02.13
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Хамбургер 1:4
1:0 Роберт Левандовски (17), 1:1 Артьом Рудневс (18), 1:2 Хьонг-Мин Сон (26), 1:3 Артьом Рудневс (62), 1:4 Хьонг-Мин Сон (89)
09.02.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Байер (Леверкузен) 3:3
1:0 Мартин Щранцъл (44), 1:1 Сидни Сам (52), 2:1 Люк де Йонг (58), 2:2 Щефан Кислинг (60), 2:3 Андре Шюрле (64), 3:3 Патрик Херман (86)
09.02.13
16:30 ч.
Щутгарт - Вердер 1:4
0:1 Мехмет Екичи (34), 1:1 Ибрахима Траоре (50), 1:2 Аарон Хънт (61), 1:3 Мехмет Екичи (74), 1:4 Кевин де Бруйне (90+2)
Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 4:0
1:0 Давид Алаба (19-дузпа), 2:0 Бастиан Швайнщайгер (32), 3:0 Давид Алаба (51), 4:0 Марио Гомес (63)
10.02.13
16:30 ч.
Аугсбург - Майнц 05 1:1
0:1 Шалай (43), 1:1 Мьолдерс (57)
10.02.13
18:30 ч.
Фрайбург - Фортуна (Дюселдорф) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 5 мача, 2 победи за Фортуна (Дюселдорф), 3 равенства

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК