Със срещата Аугсбург - Вердер (3:1) стартира 7-ия кръг в немския елит. Домакините, които се представят отчайващо от началото на сезона, спечелиха първата си победа. След 2 равенства и 4 загуби те логично бяха на последното 18-о място във временното класиране, но вече събраха 5 точки и се измъкнаха от дъното. Там вече е новакът Гройтер Фюрт.

На своя "Импулс Арена" възпитаниците на треньора Маркус Вайнцирл започнаха със страхотна мотивация в играта си и поведоха с гол “от съблекалните”. Още във 2-ата минута Тобиас Вернер откри с глава след асистенция на десния бек Пол Верхег. "Бременските музиканти" изравниха с попадение на преотстъпения от Челси Кевин де Брюн, но още до почивката Щефан Хайн върна преднината на Аугсбург. През второто полувреме с пропуски за Вердер се “отличиха” Марко Арнаутович и резервата Нилс Петерсен. Четвърт час преди края Даниел Байер изпълни фантастично фаул и фиксира крайното 3:1.

Любопитно е, че миналия сезон Аугсбург също така дълго чакаше дебютната си победа. Тя тогава дойде чак в 9-ия кръг, но бе спечелена далеч от дома.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ
05.10.12
21:30 ч.
Аугсбург - Вердер 3:1
1:0  Тобиас Вернер (2), 1:1 Кевин де Брюн (19), 2:1 Стефан Хайн (32), 3:1 Даниел Байер (72)
06.10.12
16:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Хофенхайм (Евроспорт 2 България)
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
18:30 ч.
Хановер - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 42 мача, 10 победи за Хановер, 13 равенства, 19 победи за Борусия (Д)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК