Аустрия (Виена) влезе за първи път в групите на Шампионската лига. Това стана по изключително инфарктен начин и след загуба от Динамо (Загреб) у дома в реванша с 2:3. "Виолетовите" обаче бяха спечелили първата среща в Хърватия с 2:0 и отстраниха съперника си.

Срещата започна перфектно за домакините. Още в 5-ата минута те водеха с 1:0. Силен шут на Флориан Мадер се отклони от крака на ветерана Шимунич и спря зад гърба на изненадания вратар на гостите Гжегож Сандомерски. В следващите десетина минути Аустрия пропусна още две чисти положения за покачване на резултата и това позволи на хърватския тим да се окопити. Контраатаките на Динамо ставаха все по-опасни и в 33-ата минута Марсело Брозович изравни - 1:1.

Секунди преди почивката Жуниор Фернандес наказа груба грешка на защитата на домакините и простреля Хайнц Линднер за 1:2. Резервата Фатос Бечирай за трети път разплака феновете на Аустрия малко след появата си на терена. Друга резерва, но на домакините, Роман Кинаст, повтори упражнението и преодоля Сандомерски за 2:3 и се превърна в герой на вечерта. Скъпоценният втори гол помогна на Аустрия да влезе в мечтаната групова фаза на турнира.

Аустрия (Виена) – Динамо (Загреб) 2:3
1:0 Флориан Мадер (5), 1:1 Брозович (34), 1:2 Фернандес (43), 1:3 Бечирай (71), 2:3 Кинаст (82)

(в първия мач 2:0)

Аустрия: 13.Хайнц Линднер, 4.Кайя Рогул, 14.Мануел Ортлехнер, 29.Маркус Зутнер, 30.Фабиан Кох, 17.Флориан Мадер, 25.Джеймс Холанд (81 – 24. Роман Кинаст), 28.Даниел Ройер, 11.Томаш Юн (69 – 10. Алекс Грюнвалд), 16.Филип Хосинер (85 - 22. Мартин Леовац), 19.Марко Станкович

Динамо (Загреб):
29.Гжегож Сандомерски, 4.Йосип Шимунич, 6.Иво Пинто, 13.Ли Еди, 19.Йосип Пиварич, 7.Ариян Адеми, 10. Самир (73 – 8. Домагой Антолич), 17.Саид Хусейнович (59 – 21. Фатос Бечирай), 77.Марсело Брозович, 2.Ел Арби Хилел Судани (75 – 27. Йерко Леко), 11.Жуниор Фернандес

Съдия: Паоло Талявенто (Италия)
Австрия. Виена. “Генерали Арена - Франц Хор”